•

Dňa 1. septembra 1958 sa na Dubovej ulici v Bratislave na Patrónke uskutočnila slávnostná udalosť.  V novopostavenej jedenásťročnej strednej škole sa začal prvý školský rok. Radostný bol i začiatok školského roku 1960/1961, keď žiaci prvýkrát dostali učebnice a školské pomôcky. K histórii školy patrí aj príchod žiakov z Detského domova na Krásnej hôrke, ktorí sa stali súčasťou školy po dlhé roky .

V školskom roku 1966/1967 nastala zmena. Gymnazisti sa oddelili a zostala iba základná škola. Tá, ktorá na Dubovej ulici pôsobí dodnes.

V súčasnosti je naša škola neustále sa dynamicky rozvíjajúcou inštitúciou, ktorá si kladie za úlohu vychovávať mladú generáciu pre život v dnešnom svete plnom informácií. Pod vedením zanietených a obetavých pedagógov, organizuje a realizuje rozvojové projekty zamerané na netradičné formy vyučovania a skvalitňovania medziľudských vzťahov. Školu považujeme za spoločenstvo žiakov, učiteľov a rodičov, ktorej hlavným poslaním je poskytovať komplexné služby v oblasti výchovy a vzdelania.

Škola sa nachádza v tichej časti mesta v blízkosti Horského parku a Patrónky.

Súčasťou ohradeného areálu školy sú športové ihriská, ľahkoatletická dráha, priestory školský klub detí a školská jedáleň.

Dochádzka do školy je bezproblémová i z iných mestských častí mesta Bratislavy. V bezprostrednej blízkosti školy sa nachádzajú zastávky mestskej hromadnej dopravy - autobusov: č. 34, č. 83, č. 84 a trolejbusov č. 204 a č. 207, resp. ostatné spoje MHD s autobusovou zastávkou na Patrónke.

Poznámka: V miniregióne školy sa nachádzajú -  pošta, miestna knižnica a miestne kultúrne centrum.