• 2017/2018

Milí čitatelia!

Držíte v rukách druhé tohtoročné vydanie Dubkáčika. Pomalým krokom sa k nám blíži leto a s ním vytúžené letné dvojmesačné prázdniny, spojené s oddychom a dovolenkami. Nedočkavo počítate dni, ktoré Vám zostávajú do konca školského roka. Iní to možno chcú ešte trošku pozastaviť, pretože majú veľa práce s opravovaním známok. Tento mesiac je však spríjemnený aj školskými výletmi a exkurziami, o ktorých sa dočítate práve tu. Sme radi, že aj tohtoročné letné prázdniny Vám môžeme spríjemniť zaujímavým a dúfame aj zábavným čítaním nášho časopisu.

Pripravili sme pre Vás mnoho zaujímavého čítania, pri ktorom sme čerpali hlavne z udalostí, ktoré sa stali pod strechou našej školy. Dozviete sa, do akých akcií sme sa zapojili a v akých súťažiach naši žiaci vynikli. Tento rok sme boli úspešní nielen v športových súťažiach, ale aj výtvarných a taktiež v dejepisnej súťaži. Usporiadali sme čitateľský maratón, o ktorý bol zo strany žiakov veľký záujem. Priestor sme obohatili o Wacky Wednesday, Deň narcisov alebo Noc s Andersenom. Priestor je venovaný aj bohatej tvorbe našich žiakov.
          . Nezabudli sme ani na recitačnú súťaž Hviezdoslavov Kubín či valentínsku poštu. Nezabudli sme ani na školský klub, ktorý pripravuje deťom obľúbené aktivity. Navštívili sme Bratislavský hrad, Prezidentský palác, Family park v Rakúsku alebo metropolu Francúzska, Paríž. Toto všetko a ešte trošku viac vám ponúkne náš časopis.
          Veríme, že každý jeden z Vás, ktorému sa toto číslo dostane do rúk, si tu nájde svoju zaujímavú rubriku na čítanie a zostane naším verným čitateľom. V mene všetkých redaktorov Dubkáčika Vám prajem nádherné, plné slnka a zmrzliny, dlhé letné prázdniny.

Dubkáčik  č. 2

Milí čitatelia!

Držíte v rukách ďalšie vydanie časopisu Dubkáčik. Pomaly jeseň predáva žezlo zime, ale my sme sa stále nedočkali zasneženej krajiny. V čase, keď mal meniny Martin to veru vyzeralo, že prišiel na bielom koni. Ako však sneh prišiel, tak aj odišiel a už nenapadol.   Tieto dni aj keď bez snehu, sú veľmi čarovné, pretože nám na dvere už klopú Vianoce. Vianočná atmosféra na nás dýcha na každom kroku, či už z obchodov alebo z okien našich domácností. Sme radi, že aj tohtoročné vianočné prázdniny, na ktoré sa už všetci veľmi tešíte, Vám môže spríjemniť čítanie nášho časopisu.

Pripravili sme pre Vás zaujímavé čítanie o udalostiach spod našej školskej strechy. Vrátili sme sa ešte k júnovým aktivitám, ktoré sa už do letného čísla nedostali. Dozviete sa, akú výstavu sme navštívili, čím bola zaujímavá bibliotéka. Spomenieme našich nových prváčikov a dozviete sa čím všetkým museli prejsť, kým sa dostali do novej školskej rodiny, a aké akcie pripravil deťom školský klub. O prvej pomoci, nebezpečenstve požiaru, práci polície i vojakov sme sa zas dozvedeli na netradičnom účelovom cvičení.

Predstavili sme aj sviatok Halloween, ku ktorému neodmysliteľne patria vyrezávané tekvice. Tradíciu vyrezávaných tekvíc sme priniesli aj do našej školy a tie najkrajšie boli odmenené. Dozviete sa aj zaujímavosti o Svätom Mikulášovi, ktorý prišiel aj za našimi deťmi do školy. I tvorba našich žiakov má svoje miesto v časopise a ani profesionálny umelec by sa nemusel hanbiť. Spomenuli sme aj školské kolo súťaže Šaliansky Maťko, na ktorej sa zúčastnili naši najlepší recitátori. Dali sme priestor i zážitkovému učeniu a artefiletike, ktorá prebieha každý týždeň vo viacerých triedach. O kreatívnych aktivitách na hodinách sa dozviete v rubrike Naša tvorba. Svoje miesto si tu našli aj naši športovci, ktorí nás úspešne reprezentujú všade, kam len chodia. Pár vetami sme spomenuli aj vianočné vystúpenie, ktoré mala naša škola v meste na Hviezdoslavovom námestí. Pre našich najmenších je pripravený obrázok na vymaľovanie, pre milovníkov humoru niekoľko vtipov. Veríme, že každý jeden z Vás si v časopise nájde zaujímavú rubriku na čítanie.

V mene všetkých redaktorov časopisu Dubkáčik Vám prajem veľa snehu, množstvo darčekov a samozrejme šťastné a veselé sviatky.

Dubkáčik č. 1